List of "Hello from the Magic Tavern" guests

See also: Guest list in alphabetical order

Hello from the Magic Tavern

Season 1

No. in season Title Guest(s)
1 "Hello From The Magic Tavern" Chunt (Adal Rifai); Usidore (Matt Young)
2 "Tom the Traveler" Tomblain Belaroth (Steve Waltien)
3 "Flower" Flower (Brooke Breit)
4 "The FML" Larry Birdman (Rush Howell)
5 "Foon's Greatest Swordsman" Jak Vorpal (Sean Kelley)
6 "The Vermilion Minotaur" Otok Barleyfoot (Nick Baer)
7 "Princess Trachea-Aurelia Belaroth" Otok Barleyfoot (Nick Baer); Trachea-Aurelia Belaroth (Megan O'Neill)
8 "Pimbly Nimblebottom" Otok Barleyfoot (Nick Baer); Pimbly Nimblebottom (Louie Saunders)
9 "Goblins" Otok Barleyfoot (Nick Baer); Inta and Nerf (Marla Caceres and Eddie Piña)
10 "Homesick" None
11 "The Eunuch" Benedict Whisperbrew (Brendan Dowling)
12 "Krom The Barbarian" Krom the Barbarian (Mark Logsdon)
13 "Boys' Night" None
14 "Music of Foon" Glenn Miller (Nick Gage); Spants (Meredith Stepien)
15 "Transdimensional Deliveryman" Don the Transdimensional Deliveryman (Joey Romaine)
16 "Spintax The Green" Spintax the Green (Charlie McCrackin)
17 "D'athaniel Quen'yarvin" D'athaniel Quen'yarvin (Tim Ryder)
18 "Blemish" Otok Barleyfoot (Nick Baer); Blemish (Martin Wilson)
19 "The Namer" Merlinda Flimpery (Irene Marquette)
20 "The Wedding Planner" Souza Gurnick (Katie Rich)
21 "No Arnie" Tomblain Belaroth (Steve Waltien)
22 "Sarah" Memory Gremlin (Sarah Maher)
23 "Soul Walker" Soul Walker (Ross Bryant)
24 "The Plan" Spintax the Green (Charlie McCrackin)
25 "Eagles" Craw and Flappy (Joseph Walker and Brian Holden)
26 "Hunger Ghost" Hungho (Brett Lyons)
27 "Not Dead" Glenn Miller (Nick Gage); Spants (Meredith Stepien); Flower (Brooke Breit)
28 "Forever Girl" Eternia (Becca Barish)
29 "The Scholar" The Scholar (Craig Cackowski)
30 "The Midwife" Uteriah Valasuvius (Nicky Margolis)
31 "Bridge Troll" Clovis (Padraic Connelly)
32 "Offices & Bosses" Metamore (Bill Arnett)
33 "Spurt The Elder" Spurt the Elder (Andy Carey)
34 "Chunt For Red October" The Von Pierres (Jeff Murdoch and Jo Scott)
35 "Earth Stuff" Benedict Whisperbrew (Brendan Dowling)
36 "Low Battery" None
37 "Tannakin The Pinglet" Tannakin the Pinglet (Sarah Logsdon)
38 "Letters" None
39 "Can The Wizard" Can the Wizard (Arnie Niekamp)
40 "Chu Chu's Chow" Leonard Cronkite (Lauren Lopez)
41 "Skeleton" Clax (TJ Jagodowski)
42 "Winter Solstice" Glenn Miller (Nick Gage); Spants (Meredith Stepien)
"Winter Solstice Bonus" Glenn Miller (Nick Gage); Spants (Meredith Stepien)
43 "Sharks" Lois, A Shark (Jen Jackson); Louis A. Shark (John Patrick Coan)
44 "Arnor The Warrior" Arnor (Blaine Swen)
45 "The First Jew of Foon" Peter Smith (Daniel Strauss)
46 "Assassin" Honk the Assassin (Ross Kimball)
47 "Otok's Quest" Otok Barleyfoot (Nick Baer); Krom the Barbarian (Mark Logsdon); Flower (Brooke Breit)
48 "DQ Returns" D'athaniel Quen'yarvin (Tim Ryder)
49 "Princess Phillipa" Princess Phillipa (Abby McEnany)
50 "Larry Birdman" Larry Birdman (Rush Howell)
51 "Baron Ragoon" Baron Ragoon (Chris Rathjen)
52 "One Year" None
53 "Tom the Nominee" Tomblain Belaroth (Steve Waltien)
54 "Witch" Claudia (Beth Melewski)
55 "Homunculus" Metanoid (Jorin Garguilo)
56 "Dungeon Guard" Chad (David Pasquesi)
57 "Dreamclimber" Thretta Dreamclimber (Andel Sudik)
58 "Keeper of the Doom Horn" Melchoir (Alex Eilhauer)
59 "Dr. Ward" Dr. Ward (Shane Wilson)
60 "Confidential Courier" Jimminent Turlybirther (Tim Baltz)
61 "Sheriff" Gianessa Relkorus (Dana Quercioli)
62 "The Healer" Crance Windowwhistle (Patrick Rothfuss)
63 "The Singing Sword" Singing Sword (Erica Elam); Jak Vorpal (Sean Kelley)
64 "Jamillious the Mauve" Jamillious the Mauve (Anthony LeBlanc)
65 "Dancer" Josh Swollensword (Lawrence Collerd)
66 "The Curse" Dorian Deville (Zach Thompson)
67 "Ooze" Ooze (Paul Grondy)
68 "The Princess and the Eunuch" Trachea-Aurelia Belaroth (Megan O'Neill); Benedict Whisperbrew (Brendan Dowling)
69 "Halfling Bards" nymbee (Storm DiCostanzo); Grundle (Paul Sabourin)
70 "Goblin Queen" Fibro Myalgia (Kelsey Kinney)
71 "Two Headed Conjoined Fairy Princess" Lyrica (Rachael Mason and Susan Messing)
72 "Last of the Singled Out Folk" Gracie (Scott Elam)
73 "Chunt's Night" Melchoir (Alex Eilhauer); Spurt the Elder (Andy Carey); Louis A. Shark (John Patrick Coan); Lois, A Shark (Jen Jackson); D'athaniel Quen'yarvin (Tim Ryder)
74 "Letters and Packages" None
75 "Make-Up Artist" Germ Crust (Mary Tilden)
76 "Pandenomicon" Pandenomicon (Charlie McCrackin)
77 "The Baron and the Frog" Baron Ragoon (Chris Rathjen); Squibbert (Sarah Shockey)
78 "The Bandit King" Bandit King (John Thibodeaux)
79 "Real Estate Agent" Axelrod ReMax (Mark McConville)
80 "Inta and Nerf" Inta and Nerf (Marla Caceres and Eddie Piña)
"Interlude — Mirror World" Carnival Wilson; Wendigo Wilson; Usidore the Black; Tannakin the Terrible (Sarah Logsdon)
81 "Siren" Ursula Gurney (Lindsey Smith)
82 "Chunt for Red October 2: Clear and Present Badger" Simon Lemmington Bartholomew (Shad Kunkle)
83 "Tree" Pizza Skull; Caball’on Valentin (John Sabine)
84 "Memory Gremlin" Memory Gremlin (Sarah Maher)
85 "Unicorn" Windsprinkle (Peter Sagal)
86 "Overworked Fairy" Ross (Allison Ringhand)
87 "Missing Fathers" Pandenomicon (Charlie McCrackin); Arnor (Blaine Swen); Ffffp (Holly Laurent)
88 "Dragonborn" Preckle (Ryan Ridley)
89 "Jyn'Leeviyah the Red" Jyn'Leeviyah the Red (Felicia Day)
90 "Dwarf" Lager Brewerhead (Jon Gabrus)
91 "Magic Turkey" Charles the Turkey (Scott Adsit); Spurt the Elder (Andy Carey)
92 "Resonance Stone" Otok Barleyfoot (Nick Baer); Krom the Barbarian (Mark Logsdon); Flower (Brooke Breit)
"Winter Solstice Bonus 2016" Metamore (Bill Arnett); Spants (Meredith Stepien)
93 "Goblin General" Leebad Fellatio (Atra Asdou)
94 "Sarah for Real" Can the Wizard (Arnie Niekamp)
95 "Tom the Spy" Tomblain Belaroth (Steve Waltien)
96 "Mic Test" Ooze (Paul Grondy); Clax (TJ Jagodowski)
97 "Kobold" Traach (James D’Amato)
98 "King of the Badger" Talbot the Badger
99 "Push Ups" Tabula (Michael Hitchcock); Erin (Erin Whitehead)
100 "Usidore's Quest" Pimbly Nimblebottom (Louie Saunders); Germ Crust (Mary Tilden); Squibbert (Sarah Shockey); Baron Ragoon (Chris Rathjen); Tannakin the Terrible (Sarah Logsdon); The Dark Lord (unknown)

Interludes

No. in season Title Guest(s)
Interlude "Chicago" Barbara Glasshouse; Dr. Greg DeBunny; Inta and Nerf (Marla Caceres and Eddie Piña)
Interlude "Cowboy World" Miss Quibbert (Sarah Shockey)
Interlude "Scenes from Foon" Arnor (Blaine Swen); Soul Walker (Ross Bryant); Axelrod ReMax (Mark McConville); Trachea-Aurelia Belaroth (Megan O'Neill); Benedict Whisperbrew (Brendan Dowling); Metanoid (Jorin Garguilo)

Season 2

No. in season Title Guest(s)
1 "The Podcast" Baron Ragoon (Chris Rathjen)
2 "Birdman of Hogsface" Larry Birdman (Rush Howell)
3 "Satyr and Beholder" Globulous (Stuart Wellington); Dustin Hoofman (Elliott Kalan)
4 "Not the Sheriff" Gianessa Relkorus (Dana Quercioli)
5 "Jayme and Sayme" Baron Ragoon (Chris Rathjen); Jayme and Sayme Ragoon (Gretchen Eng and Brad Pike)
6 "Mouse" Momo (Erin Keif)
7 "Carfoonist" Charles Schmutz (Scott Kurtz)
8 "Dripfang" Dripfang (Kevin Sciretta)
9 "Herbalists" Fig and Maple Milkweed (Nick Mestad and Emma Pope)
10 "Bro-taur" Brodus Tarver (Colt Cabana)
11 "Surveillance Spider" Sigint the Spider (Cory Doctorow)
12 "Unwed Mother" Daphne (Sarah Shockey)
13 "Gargoyle Girl" Hergle (Liz Kirkwood)
14 "Elf Help" D'athaniel Quen'yarvin (Tim Ryder); Caball’on Valentin (John Sabine)
15 "But What About Flower?" Flower (Brooke Breit)
16 "Tom the Girlfriend" Baron Ragoon (Chris Rathjen); Lady Eliza Parts; A Series of Bats (Steve Waltien)
17 "Crazy Jared" Blemish (Martin Wilson)
18 "The Basement" Blemish (Martin Wilson); 52 Sacks of Flour (Martin Wilson)
19 "Momo" Momo (Erin Keif)
20 "King Krom" Krom the Barbarian (Mark Logsdon)
21 "Gnome" Aprel Füls (Asher Perlman)
22 "Twins" Jayme and Sayme Ragoon (Gretchen Eng and Brad Pike)
23 "Used Horse Salesman" Rocky Cocodino (Tim Lyons)
24 "Book Club: The Great Gatsby" Flower (Brooke Breit); Claudia (Beth Melewski); Metanoid (Jorin Garguilo)
25 "Sit in a Circle" Kermit the Raven (Todd Barry); Braidwynn (Janet Varney); Timbo (Cole Stratton); Matt Dabbin' (Matt Besser); Jasmine Honeygem (Danielle Schneider)
26 "A Short One" Twosidore (Adal Rifai)
27 "But What About Forever Girl?" Eternia (Becca Barish)
28 "Gettin’ Nuts" Mister Chauncey (Paul F. Tompkins); Tomblain Belaroth (Steve Waltien); Alice Corn (Kate James)
29 "Nymph" Gary (Nnamdi Ngwe)
30 "Chunt For Red October 3: The Sum Of All Rears" Nathan Goodboy (Mike Jimerson)
31 "Bard, Elf and Fortune Teller" Devan Whistlestring (Chris Lee); D'athaniel Quen'yarvin (Tim Ryder); Borghilde (Rebecca Hanson)
32 "Dark Lord’s Birthday Party" Baron Ragoon (Chris Rathjen); Dripfang (Kevin Sciretta); Claudia (Beth Melewski); Tannakin the Terrible (Sarah Logsdon); Cockroach Clown; Tomblain Belaroth (Steve Waltien); The Dark Lord (unknown)
33 "Necromancer Performance Review" Dripfang (Kevin Sciretta)
34 "Pulcifer the Unassuming" Pulcifer (Mike Pesca)
35 "New Guy" SAD Bard (Jonathan Mann); Barth (John Reynolds); Bungaree Chubbins (Tom Gottlieb)
36 "Blessed Troll" Craig Davis (Dana Gould)
37 "Crone" Crone Bakeress (Janet Varney)
38 "Treasure Chest" Chest Trünkborn (Travis McElroy)
39 "nymbee and Grundle" nymbee (Storm DiCostanzo); Grundle (Paul Sabourin)
40 "Cockatrice" Patti (Laura Grey)
41 "Blue Chris-Must" Cerulean (Jessica McKenna); Azure (Zach Reino); Lioncelot (Greg Smith)
42 "Tomorrow" Wade the Phoenix (Jordan Klepper); Janet the Will-o’-the-Wisp (Maureen Johnson)
43 "Former Bird" Bertramus (Joel Kim Booster)
44 "Deputy Weaver of Parallel Truths" nymbee (Storm DiCostanzo); Conrad Von Plotz (David Plotz)
45 "Night of the Oversharing Dead" None
46 "Lightbringers of Hogsface" Jak Vorpal (Sean Kelley); Singing Sword (Erica Elam); Momo (Erin Keif)
47 "Mittens Returns" Larry Birdman (Rush Howell)
48 "Eunuch Tutor" Benedict Whisperbrew (Brendan Dowling)
"Interlude — Hey Kids, it’s a Magic Tavern!" Blemish (Martin Wilson); Flower (Brooke Breit)
49 "Three Years" Winky Silks (Joey Bland); Michael Gunch (Ross Bryant)
50 "Reply All Wizards" Spintax the Green (Charlie McCrackin); Alex Goldman
51 "Squibbert" Squibbert (Sarah Shockey); Chest Trünkborn (Travis McElroy); Talbot the Badger
52 "Wheel Bear" Wheel Bear (Farrell Walsh)
53 "Advanced Offices & Bosses" Metamore (Bill Arnett)
54 "Fangy Yelly" Memory Gremlin (Sarah Maher)
55 "Road Trip" Memory Gremlin (Sarah Maher)
56 "Jamillious Returns" Jamillious the Mauve (Anthony LeBlanc); Memory Gremlin (Sarah Maher)
57 "Jyn’Leeviyah Returns" Jyn'Leeviyah the Red (Felicia Day)
58 "Garbage Lady" Grunkle (Betsy Sodaro)
59 "Activia" Activia Barleyfoot (Tawny Newsome)
60 "Outside" Mister Chauncey (Paul F. Tompkins)
61 "Chunt's House" Soul Walker (Ross Bryant); Arnor (Blaine Swen)
62 "The Ruffled Feather" Schnenessa and Snaken Freshgrave (Jessica McKenna and Zach Reino)
63 "Genie" Crystal the Genie (Lauren Lapkus)
64 "Scholar and Ogre" The Scholar (Craig Cackowski); Glorbia (Jaime Moyer)
65 "Usidore's House" Chamblin Bunnycuddle (Matt Gourley); Bunny Bunnycuddle (Amanda Lund); Axelrod ReMax (Mark McConville)
66 "Boy King" Dartholomew (Jordan Morris); Bormp (Jesse Thorn)
67 "Mole Warriors" Mel Mole (Hayes Davenport); Mort Sauce (Sean Clements)
68 "But What About the Baron?" Baron Ragoon (Chris Rathjen)
69 "Tavern Heist" None
70 "Girls Night" Flower (Brooke Breit); Momo (Erin Keif); Gianessa Relkorus (Dana Quercioli)
71 "Castle Nowhere" Honey Vandershrimp (Katie Klein)
72 "Dripfang Returns" Dripfang (Kevin Sciretta)
73 "Globulous" Globulous (Stuart Wellington)
74 "Sweater Quest" Pimbly Nimblebottom (Louie Saunders); Germ Crust (Mary Tilden); Tannakin the Terrible (Sarah Logsdon)
75 "Beyond Sweater Quest" Otok Barleyfoot (Nick Baer)
76 "Activia's Quest" Activia Barleyfoot (Tawny Newsome)
77 "Just Todd" Chest Trünkborn (Travis McElroy); Todd
78 "Hunger Ghost Returns" Hungho (Brett Lyons)
79 "Doppelgänger" Dopel (Tim Baltz)
80 "Momo and the Mayor" Momo (Erin Keif)
81 "Squire" Stick (Felix Trench)
82 "Chunt for Red October 4: Rainbow Squish" Doris (Lisa Burton); Eugenia (Mary Beth Smith)
83 "Blemish Returns" Blemish (Martin Wilson)
84 "Traach and Treasure" Traach (James D’Amato)
85 "Gettin’ Nuts Season 2" Jayme and Sayme Ragoon (Gretchen Eng and Brad Pike); Momo (Erin Keif)
86 "Hogsface and Chicago" Daniel; Melissa; Spintax the Green (Charlie McCrackin); Barbara Glasshouse; a Detective
87 "Blue and Green" Lorelei; Dr. Greg DeBunny; Bailey; Dr. Drew; Scott Glasshouse (aka Chauncey)
88 "Mittens and Literature" Larry Birdman (Rush Howell)
89 "Book Club: Pride & Prejudice" Krom the Barbarian (Mark Logsdon); Germ Crust (Mary Tilden); Flower (Brooke Breit)
90 "What Winter Solstice Means to Me" Activia Barleyfoot (Tawny Newsome); Jamillious the Mauve (Anthony LeBlanc); Flower (Brooke Breit)
"Arnie’s Birthday Bonus Scene" None
91 "Mysterious Anonymous" Baron Ragoon (Chris Rathjen)
92 "Badgelor Party" Twosidore the Casual
93 "Modron" Weewoo (Chris Perkins)
94 "Mothman" Hans Hoffman (Hank Green)
95 "Woodland Creatures" Fontleroy Obama (Demi Adejuyigbe); Pepper (Miel Bredouw)
96 "Tom the Author" Tomblain Belaroth (Steve Waltien)
97 "Chunt's Mom" Eleanor (Jill Fenstermaker)
"Interlude — Hello from the Future" Mysterious Man (Tim Sniffen); Tricia (Kate James); Craig (Ryan DiGiorgi); Sarah (Sarah Maher)
98 "Chunt’s Wedding" Hungho (Brett Lyons); Eleanor (Jill Fenstermaker); Tannakin the Terrible (Sarah Logsdon); Baron Ragoon (Chris Rathjen); Cerulean and Azure; Schnenessa and Snaken Freshgrave (Jessica McKenna and Zach Reino); Germ Crust (Mary Tilden); Caball’on Valentin (John Sabine); Flower (Brooke Breit); Singing Sword (Erica Elam); Don the Transdimensional Deliveryman (Joey Romaine)
99 "The Weapon" Spurt the Elder (Andy Carey); Squibbert (Sarah Shockey); Baron Ragoon (Chris Rathjen)
100 "Big Mittens Game" Rick Picklesmith (Rush Howell); Flower (Brooke Breit); Ooze (Paul Grondy); Axelrod ReMax (Mark McConville); Chamblin Bunnycuddle (Matt Gourley); Baron Ragoon (Chris Rathjen); Squibbert (Sarah Shockey); Daphne (Sarah Shockey)
101 "Do NOT Listen" Baron Ragoon (Chris Rathjen); Dripfang (Kevin Sciretta); Claudia (Beth Melewski); Blemish (Martin Wilson); Clovis (Padraic Connelly)

Season 3

No. in season Title Guest(s)
1 "Seaside" Rodney (Justin McElroy)
2 "Ancient Turtle" Hildy Shiblin (Olivia Nielsen)
3 "Demon" Xylox (Andy Junk)
4 "More Moles" Milk Mole (Hayes Davenport); Mork Snauce (Sean Clements)
5 "Castle Guards" Sir Baldsman (Jon Mackey); Sir Hairspiece (Ryan Rosenberg)
6 "Lord's Brother" Faustus Crum (Thomas Middleditch)
7 "Sea Witch" Calarion (Sarah Haskins)
8 "Army" General Johnny (John Levenstein); Jenny the Centaur (Jenny Owen Youngs)
9 "Sorcerer" Trinkle the Sorcerer (Mike Hanford)
10 "Tree Wench" Jessica the Tree Wench (Rachel Bloom)
11 "Wizard with a Crossbow" Jyn'Leeviyah the Red (Felicia Day); DeMonte (Colton Dunn)
12 "Stowaway" Endwhill (Liam O'Brien)
13 "Chunt for Red October 5: Executive Hoarders" Chorly Benthsmaw (Joe Burton)
14 "Giant Toe" Suzi Creamcheese (Mary Holland)
15 "Jethro Tull" Ian Anderson (Andy Daly)
16 "The Wing’d Whale" Schnenessa and Snaken Freshgrave (Jessica McKenna and Zach Reino)
17 "Candy Shop" McTruffle Fondue (Paul Scheer)
18 "Grounds Keeper" Hornelius the Fintaur (John Patrick Coan)
19 "Professor’s Wardrobe" None
20 "Staff Dinner" Winifred Weatherwere (Sarah Mobley); Elroy Topplestar (Jessye Grace Mueller); Mallory McKnoboff (Squeek Rangel)
21 "The Lurking Phantom" The Lurking Phantom (Kevin Sciretta)
"Winter Solstice Bonus 2019" None
22 "Witch Smoothies" Claudia (Beth Melewski)
23 "Hog" Bloviation Jones (Clint McElroy)
24 "Tom the Person Reading a Book" Tomblain Belaroth (Steve Waltien)
25 "Stinker" Guntz (Alex Trepka)
26 "Scarab" Sasha (Yazmin Ramos)
27 "Flower Parts" Flower (Brooke Breit)
28 "Farmer" Farmer Indadell (Peter Gwinn)
29 "Outlaw" Jess Elizabeth Wales (Laura Maynard)
30 "Knight" Sir Gluthar (Bill Cochran)
31 "Thieves" Squeen (Paul F. Tompkins); Mike (Matt Gourley); Kevin (Mark McConville)
32 "Five Years" Blemish (Martin Wilson); Otok Barleyfoot (Nick Baer); Burger King Employee (Max Temkin)
"Interlude – Five Mirror World Years" Tannakin the Good (Sarah Logsdon); Good Blemish (Martin Wilson); Evil Otok Barleyfoot (Nick Baer)
33 "Temple of Krom" Krom the Barbarian (Mark Logsdon)
34 "Mouse Knight" Momo (Erin Keif)

Offices & Bosses

Season 1

No. in season Title Guest(s)
1 "Flower From I.T." Metamore (Bill Arnett); Flower (Brooke Breit)
2 "Krom from I.T." Metamore (Bill Arnett); Krom the Barbarian (Mark Logsdon)
3 "Singing Sword from I.T." Metamore (Bill Arnett); Singing Sword (Erica Elam)
4 "Caball'on from I.Tree" Metamore (Bill Arnett); Caball’on Valentin (John Sabine)
5 "The I.T. Team" Metamore (Bill Arnett); Flower (Brooke Breit); Krom the Barbarian (Mark Logsdon)
"Teachers & Classrooms" Metamore (Bill Arnett); Flower (Brooke Breit)

Season 2

No. in season Title Guest(s)
1 "Skeleton Roommate" Metamore (Bill Arnett); Dorian Deville (Zach Thompson); Clax (TJ Jagodowski)
2 "Witch Roommate" Metamore (Bill Arnett); Dorian Deville (Zach Thompson); Claudia (Beth Melewski)
3 "Mimic Roommate" Metamore (Bill Arnett); Dorian Deville (Zach Thompson); Chest Trünkborn (Travis McElroy)
4 "Mouse Roommate" Metamore (Bill Arnett); Dorian Deville (Zach Thompson); Momo (Erin Keif)
5 "Vampire Neighbors" Metamore (Bill Arnett); Dorian Deville (Zach Thompson); the Von Pierres (Jeff Murdoch and Jo Scott)
"Blue Tiger Team-Up" Cerulean (Jessica McKenna); Azure (Zach Reino)
6 "Necromancer Bandmate" Metamore (Bill Arnett); Dorian Deville (Zach Thompson); Dripfang (Kevin Sciretta)
7 "The TV" Metamore (Bill Arnett); Dorian Deville (Zach Thompson); Clax (TJ Jagodowski)

Season 3

No. in season Title Guest(s)
1 "Chief Executive Fintaur" Traach (James D'Amato); Hornelius the Fintaur (John Patrick Coan)
2 "Chief Bathroom Boys" Traach (James D'Amato); Metamore (Bill Arnett)
3 "Chief Executive Holiday Twins" Traach (James D'Amato); Metamore (Bill Arnett); Jayme and Sayme Ragoon (Gretchen Eng and Brad Pike)
4 "A Series of Chief Executives" Traach (James D'Amato); Metamore (Bill Arnett); Tomblain Belaroth (Steve Waltien)
5 "Chief Executive Metamore" Traach (James D'Amato); Metamore (Bill Arnett)
6 "Chief Executive Flower Finale!" Traach (James D'Amato); Metamore (Bill Arnett); Flower (Brooke Breit); Dorian Deville (Zach Thompson)

Earth Games

Season 1

No. in season Title Guest(s)
1 "Clue" None
2 "Scattergories" Momo (Erin Keif)
3 "Game of Life" Momo (Erin Keif)
4 "Codenames" Ursula Gurney (Lindsey Smith)
5 "The Mind" Squibbert (Sarah Shockey); Baron Ragoon (Chris Rathjen)
6 "Settlers of Catan" Jak Vorpal (Sean Kelley)
7 "Werewolf (Live from GenCon)" Traach (James D'Amato); Aster*isk (Eleni Sauvageau); Gragullio the Bad King (Mike Migdall); Tom Moonchild (Casey Toney)

I Am Spintax! The Podcast!

Season 1

No. in season Title Guest(s)
1 "The Podcast!" None
2 "Bigfoot!" Bigfoot (Ross Kimball)
3 "The Illuminati!" Ray Malnati (Brad Morris)
4 "The Tooth Fairy!" The Tooth Fairy (Jet Eveleth)
5 "Santa Claus!" Santa Claus (Ben Seeder)
6 "Jesus!" Jesus (Holly Laurent)
7 "Two Scoops!" Anthony Richard Raisinblast (Mike O'Brien)
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License